Stránky věnované skupině B

Historie

Histroie Citroenu BX 4TC

Citroën BX 4TC je méně známým vozem, jednak neoslnil žádným výkonem, jednak na to neměl dost času.
 Byl totiž představen počátkem roku 1986, tedy jen pár měsíců před definitivním zákazem skupiny B. Přestože používal stejnou koncepci jako legendární Quattro (tedy motor vpředu, pohon 4x4, podobně koncipovaná aerodynamická karoserie), doplatil jednoduše na to, že nestačil tempu rozjetého "béčkového" rychlíku. V době, kdy "bé-ixo" vyjelo na tratě, byla již konkurence po technologické dávno za horami. Pokulhávala také spolehlivost, která byla také důvodem, proč se Citroën po několika absolvovaných soutěžích s modelem BX již nikdy neukázal.

Citroen těchto vozů vyrobil dvacet a jeho "duchovní otec" Guy Verrier byl hrdý na to, že jej vyrobil výhradně z dílů pocházejících z produkce mateřské automobilky. Během sezóny 1986 bylo možné vidět BX 4TC na patnácti soutěžích, z nichž pouze tři byly světové (Monte Carlo, Portugalsko a Acropolis). Třináct z těchto soutěží nedokončil. V roce 1987 byla Skupina B zrušena a s ní i tento projekt.

Technické údaje

Žádné komentáře
 
KLÍČ PRO VYHLEDÁVAČE skupina b,group b,peugeot 205 t16,videa,fotky,foto,jezdci,historie,citroen bx tc4 evo,audi quattro,mg metro 6r4,lancia delta,lancia 037,renault r5,ford rs 200, Markku Alen,Attilio Bettega,Massimo Biasion,Stig Blomqvist,John Buffum,Juha Kankkunen,Hannu Mikkola,Michèle Mouton,Tony Pond,Walter Röhrl,Timo Salonen,Henri Toivonen,Ari Vatanen,Wallpapers,screensavers,download,crash,historie,diskuze,rally