Stránky věnované skupině B

Timo Salonen

Timo Salonen-životopis

Timo Salonen se stal mistrem světa v roce 1985 a bylo to zároveň poprvé, kdy titul získala značka Peugeot.
 I přes tento úspěch je však Salonen často přehlížen, možná proto, že většinou jezdil ve stínu známějšího Ariho Vatanena, jedničky Peugeotu.

Salonen by za normálních okolností titul pravděpodobně nezískal, avšak Vatanenova havárie v Argentině a bezchybná jízda mu otevřely cestu k prvenství. Před získáním angažmá u francouzského týmu Fin jezdil převážně s vozy Datsun a Nissan.

Na svém kontě má celkem 11 výher ze soutěží MS a také několik prvenství z Rally Paříž - Dakar, které se účastnil po zákazu vozů skupiny B. Timo Salonena jsme mohli vidět v roce 2003 i u nás - na Pražském rallysprintu startoval s vozem Nissan Almera Kit Car.

Žádné komentáře
 
KLÍČ PRO VYHLEDÁVAČE skupina b,group b,peugeot 205 t16,videa,fotky,foto,jezdci,historie,citroen bx tc4 evo,audi quattro,mg metro 6r4,lancia delta,lancia 037,renault r5,ford rs 200, Markku Alen,Attilio Bettega,Massimo Biasion,Stig Blomqvist,John Buffum,Juha Kankkunen,Hannu Mikkola,Michèle Mouton,Tony Pond,Walter Röhrl,Timo Salonen,Henri Toivonen,Ari Vatanen,Wallpapers,screensavers,download,crash,historie,diskuze,rally